| Adina19062000 a întrebat:

Am avut o mică problema.
Am aflat in Decembrie ca sunt gravida si din păcate din cauza unor probleme de sănătate am preferat sa fac avort si am ales avortul medicamentos caci era mai sigur.
Pe 16 Decembrie am luat acea pastila.
Ciclu mi-a venit la o luna si doua zile adică pe 18 Ianuarie.
Pentru a fi mai sigura de protecție n-am mai folosit prezervativ si am ales acel cerc anticoncepțional pe care îl introduci înăuntru. Din păcate începuse sa ma irite asa ca am decis să-l scot afara acum 2 zile si programare la ginecolog am abia peste o săptămana. Asta seara mi-a venit din nou ciclu adică la aproximativ o săptămana si câteva zile est normal? Ma poate lămuri si pe mine cineva va rog
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un ciclu când vine, este normal, este natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i ti este milă de copilul acela ca l ai avortat? Ce fel de om esti tu? Tu după avort faci sex? Esti un nimeni.Tu decizi ce sa faci cu viata unui copil ne nascut? Esti tu Dumnezeu?

| pitik200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu are rost sa vorbesti despre asta mai ales ca vad ca esti baiat. Nu esti in tema

| pitik200 a răspuns:

Buna! Dupa ce ai facut avortul trebuia sa iei si niste pastile ca sa iti reglezi din nou menstruatia, nu este normal sa vina asa des, insa ai o dereglare

| Adina19062000 explică (pentru pitik200):

Mulțumesc pentru răspuns