| copacel679 a întrebat:

Buna ziua
in data de 11 decembrie 2023 am facut un avirt medicamentos (pastila 1 pe 11 decembrie ora 22
a doua pe 13 decembrie ora 22 si am simtit ca am eliminat pe 14 dimineata)
am avut sangerari care au durat aproape 2 saptamani cam pana pe 25/26 iar pe 27 am fost la control unde mi s-a spus ca sarcina s-a eliminat si ca mai sunt resturi care se elimina la menstruatie
menstruatia mi-a venit dupa 5 saptamani fix pe 18 ianuarie 2024
eu am avut cateva contacte sexuale pana mi-a venit mentruatia (cam 4/5 nu a ejacuat inauntru si a fost inauntru pentru cate secunde sau cel mai mult 2 min consecutiv pentru ca imi era frica sa continui)
contacte sexuale am fost in perioada 29dec/7 ianuarie dupa pana pe 18 cand mi-a venit nu am mai avut niciunul
intrebarea mea este
ca daca mi-a venit menstruatia dupa ce eu totusi am avut contacte inainte de aceasta
sa fiu insarcinata?
iau anticonceptionale din prima zi de menstruatie (18 ianuarie)
am avut menstruatie normala de aprox o saptamana si inca cateva zile scurgeri de sange
s au diminuat acum de tot
dupa ce am calculat cu pastilele 21 de zile+7 zile menstruatia
aceasta ar trebui sa imi vina miercuri pe 7 februarie
credeti ca daca ramaneam gravida din acele contacte sexuale dupa avort imi mai venea menstruatia?
sau pot sta linistita

2 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Da, poti sta linistita, dar nu inteleg cum de ai facut iar aceeasi greseala? Nu te-ai invatat minte dupa prima data?happy

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

Se invata minte cineva de pe acest site?