| marzemanuel a întrebat:

am ceva problema care nu stiu cum s-o rezolv
des cand sunt chiar si acasa sau prin multime desi mie cald sau frig imi transpira mainile si chiar si picioarele (nu ca miros, cii sunt ude si nu se mai opreste numa dupa 1/2/3 ore)
ma puteti ajuta?
va dau fundita. vreau sa scap de acest,, fenomen,,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alcy a răspuns:

Salut!
Am cautat si am aflat ca ar fi foarte eficient ceaiul de salvie (intern - 4 cani pe zi) si nuc (extern).
Transpiratia abundenta ar fi un efect secundar al lipsei de calciu si fier si un semn al stresului si anxietatii. Daca vrei sa scapi de neplaceri, incearca cu ceaiurile de mai sus, incearca sa te relaxezi, nu bea cald, fa baie calda in fiecare dimin. in cada unde pui si 3-4 cani de sare sau decoct de nuc. Nu te imbraca imediat.

Sa ai parte de tot ce-ti doresti

| ninucika a răspuns:

Pai date cu crema de maini