| Danny13212 a întrebat:

Am o problema. Imi transpira foarte tare mainile si picioarele, chiar si atunci cand sunt reci. Dar mai ales picioarele si incep sa miroasa urat, trebuie sa ma spal pe picioare si sa schimb ciorapii zilnic. Mi-e rusine sa dau mana cu cineva, fiind transpirata, sau sa ma duc la un prieten acasa sa i se faca rau din cauza mirosului picioarelor... De multe ori cand dau un test important la scoala imi transpira mainile ingrozitor si ud foaia...
Vreau sa imi raspundeti sincer! Din ce cauza imi transpira mainile si picioarele asa de mult? Si ce as putea face pentru a rezolva problema? Va rog mult de tot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Nu este o cauza anume...pur si simplu asa esti tu. poti incepe prin a purta ciorapi 100% din bumbac. poti folosi spreiuri de picioare si am vazut la tv ca a aparut un produs farmaceutic "traspo bloc" parca ii spune ce promite ca stopeaza transpiratia...il poti incerca, nu ai nimic de pierdut.si sa faci o vizita la medic kiss

2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Am uitat sa spun de papuci de calitate...nu chinezarii la 35 lei...am avut si eu o pereche de espadrile ieftine si cand ma descaltam trebuia sa ma duc sa ma spal chiar daca luam papucii curati in picioare laughing)

| Kankuzu a răspuns:

Am patit si eu asta. Poti sa scapi cu niste operatii care la o mana costa 500 euro, dar eu iti recomand cenusa de brad.Si atunci cand iti transpira mainile spalate bine pe maini cu apa rece si sapun si o sa iti treaca pe moment. De ex. la mine aceasta problema nu s-a mai facut simtita in ultimul timp fara sa fac nimic special.