| BellsC a întrebat:

Buna!
Am cumparat astazi pasta de dinti Parodontax classic. Farmacistul a spus ca este buna pentru sangerarea gingiilor, dar si pentru curatare.
Ce parere aveti?
Am citit pe net ca se depune mult tartru pe dinti din cauza ei...asa e?
Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand o pasta de dinti naturala, care vindeca sangerarea gingiilor si paradontoza. Socrul meu a scapat cu ajutorul ei de paradontoza, noi in casa nu folosim altceva, pentru ca nu are flor se pot spala si copii cu ea.http://aloeveraforever.ro/articole/cea-mai-buna-pasta-de-dinti-din-lume

| ema69 a răspuns:

Eu stiu ca e buna nu doar pentru curatarea dintilor, ci si in tratarea unor boli ale gingiilor.

| Broadband a răspuns:

E foarte buna inainte imi sangerau gingiile si daca mancam...am folosit cam o luna din pasta asta si s-au vazut efectele apoi am facut o pauza iar acum incep din nou. la mine nu s-a depus tartru in plus