| Broadband a întrebat:

Este buna pasta de dinti parodontax pentru sangerarea gingiilor? unii zic da altii nu.ce sa cred? ati folosit si ati avut probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte să cumperi această pastă de dinți, mergi până la un cabinet stomatologic pentru un control medical!
Sănătate!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un consult stomatologic. Gingiile sangereaza cand exista tartru pe dinti. Fara un detartraj, nu vei obtine rezultate orice pasta de dinti vei folosi.

| mona a răspuns:

Este buna dar trebuie sa o folosesti mai mult timp pentru a vedea rezultatele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate sa fie si pasta lu' peste,degeaba iti zic eu!
Spala-te foarte foarte foarte bine pe dinti,freaca gingiile pana le ia mama naibii, nu conteaza ca sangereaza rau, freaca bine sa curga sangele ala rau, nu-ti face probleme ca sangereaza, asa trebuire sa elimini sangele ala.
Nu uita sa clatesti la sfarsit cu o apa de gura.
Te pup!

| vangaelis a răspuns:

Paradontax plus o capsula de vitamina K si de potasiu e o formula buna

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Da, este buna mai ales in combinatie cu sensodyne, mi-a oferit cadou medicul meu dentist 2 monstre pentru ca atunci cand imi lucra in gura imi sangera si gingia la care doar o atingea putin.ai grija sa ai suficiente vitamine si minerale in alimentatie plus de asta eu mai folosesc acum bicarbonat alimentar la fiecare spalare, ajuta la prevenirea tartrului si inalbeste dintii, bine rezultatul final nu e de la prima incercare. Incearca toate astea de 2 ori pe zi si clatesteti gura cu apa sau cu apa de gura dupa fiecare masa.Succes!

| LuciaStefaniaa a răspuns (pentru MihaelaMariaPopa):

Îţi dai seama că îi recomanzi să se spele de 2 ori pe zi cu BICARBONAT... asta ar însemna o teroare pentru oricine dupa primele 2 zile, nu?

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru LuciaStefaniaa):

Daca vrei ceva, o faci, daca ti-e lene nu faci nimic, tu nu trebuie sa faci nimic daca ti-e lene, nu-i asa ca e o teroare sa te speli zi de zi pe picioare? cu adevarat e o teroare...

| florinmadalin a răspuns:

Este buna dar nu isi va face efectul din prima zi, cam din a 2, 3 zii vei observa happy

| andr3yuku a răspuns:

Dentistul meu spune ca nu conteaza ce pasta de dinti folosesti pentru ca toate au aproape acceiasi componenta. Cea ce conteaza cel mai mult este periuta de dinti si periajul.Cea mai buna perie de dinti este cea pe care scrie,, Hard '' pentru ca este mai tare si curata mai bine. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Ruget_Sorana_1981 a răspuns (pentru andr3yuku):

Gresit..nu este recomandata o periuta fff tare medicul tau greseste...