| anonim1 a întrebat:

am doua umflaturi ca doua boabe de fasole dureroase si tari,am fost la medicul de fam si mia zis ca i chist,medicul de la servici la fel,un chirurg de la judetean oradea la fel mia zis,mi-a zis ca in zona aia nu sunt ganglioni,dar mie mi-e frica ca is ganglioni,ce sa ma fac? Toti imi zic ca ii chist sau lipom, unul il am de 5 ani, unul de 2 ani, ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Eu am avut un lipom si mi-a trecut. A disparut de la sine in nu mai stiu ce perioada, sunt ani de atunci.

| Nonameagain a răspuns:

Cind cel putin doi medici spun acelasi lucru, nu e greseala. Tie ti-au spus trei. Daca ti-a recomandat operatie, fa-o!