| Kleb a întrebat:

In noiembrie 2019 am descoperit in zona inghinala mici umflaturi ca bobul de fasole la ambele picioare...Am mers la medic, diagnostic "adenopatie inghinala bilaterala". Analize sange si antibiotic 3 saptamani. Apoi in februarie am mers din nou, iar saptamana trecuta la fel, analize sange si ecografie, absolut toate analizele au iesit perfect si ecografia la fel...Medicul chirurg mi-a spus sa merg la hematologie pentru a fi sigur ca nu e vorba de o boala de sange. De cand am descoperit aceste "umflaturi" nici nu au mai crescut insa nici nu se retrag, deja ma apropii de un an de cand le am si problema este ca la hematologie abia in ianuarie-februarie mai au loc, pana atunci sunt full si deja ma ia teama, daca Doamne Fereste este vreo boala grea poate avansa lejer pana in ianuarie. Ceva sfaturi, idei? Multumes frumos anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Intra pe pagina Verdeata, sau sa te bage cineva in grupul Verdeata, ca e privat. Intreaba de Oana Buciuman, sau trimite-i un mail. Faci detoxifiere 3 luni cu ce tit da ea, si-ti dispar. Ca ai luat ANTI- BIOtic, nu e bine... si 3 saptamani..valeu...ti-a distrus celule in creier, ti-a afectat sangele. 3 saptamani e enorm pentru un antibiotic. Si 5 zile e mult

| Kleb explică (pentru Sonia822):

E clar inseamna ce medic bun am daca mi-a dat atat antibiotic.o sa o caut mersi frumos de sfat sper sa fie ok. apropo ai idee cat costa detoxifierea?

| Sonia822 a răspuns (pentru Kleb):

Le poti cumpara separat de la naturiste. Sunt cateva produse care au pret cuprins intre 15 si 25 ron

| Kleb explică (pentru Sonia822):

Pai si sa zicem ca, cu undeva la 200 lei mi-as reveni? adica sa fie vorba doar de suma asta mica de bani si nu doamne fereste de vreun cancer?

| Sonia822 a răspuns (pentru Kleb):

Citeste din Noua Medicina Germanica. Orice boala a trupului apare ca urmare a unui soc emotional. De exemplu prostata: aare la barbatii care nu au putut face copiii, sau sotiile lor nu au facut suficient de multi copii, sau a murit cineva (on sau animal) si au simtit durerea pana acolo. Cei care constientizeaza problema incep sa se vindece sau tin boala pe loc. Cei care isi rezolva definitiv problema, se vindeca complet. Trebuie sa-ti faci o introspectie, sa vezi ce soc emotional ai suferit in perioada premergatoare aparitiei nodulilor. Si te vei vindeca. Apeleaza la autohipnoza, vb cu ei, ca a trecut, ca e totul bine, ca pot sa dispara. si vor disparea. Nu e nevoie de bani sa te vindeci, te poti vindeca tu singur cu puterea mintii. E celebra Oana Buciuma, ai aici contact la site-ul ei, are si un grup de Facebook, zii sa te bage pe grup. Sau suna si zii problema, si iti spune ce sa faci. E pe undeva si o inflamatie, trebuie sa tii 2-3 luni o dieta, sa facfi o detoxifiere. Poate s-au adunat substante toxice si metale grele din apa, iti afecteaza tesuturile. Sunt cateva produse pe care le poti cumpara, sunt foarte ieftine, are si niste diete la ea pe site. Da, cam 200, poate si mai putin, si le gasesti si a naturiste, aproape de tine. http://www.verdeata.ro/Contact.aspx