| anonim_4396 a întrebat:

Am dureri mari de cap si ametesc de fiecare data nu am febra dar simt cum imi explodeaza capul anul trecut am fost la spital si mi-a spus ca am tensiune intracraniana si inca ceva dar nu-mi amintesc mi-a prescris niste pastile si apoi mi-a trecut. Chiar de pasi am avut durerile insoportabile.Cineva mi-a spus sa iau iarasi acele pastile dar nu am durerile la fel ca atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cu tensiunea arteriala cum stai? Tensiunea aia intracraniana ce cauza avea? Poate sa aiba mai multe cauze incepand cu cauza mai banale (sa zicem) pana la cauza grave. Daca rezolvi cauza rezolvi tensiunea si durerea. Tensiunea arteriala crescuta poate sa determine tensiune intracraniana, de asta te-am intrebat.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Nu stiu sa ma duc la un medic?
Azi niste batrinele spuneau ca ma doare capul de la vreme

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te stii cu tensiune intracraniana si te doare capul, da... Mergi la medic.