| stefania445 a întrebat:

-Buna. Am facut dragoste cu iubitul meu, prima data protejat. Dupa mi-a spus ca nu mai vrea cu prezervativ si l-am lasat fara. Cam inconstienta dar ma intelegeti cand placerea e mare nu te poti abtine. Dar nu si-a dat drumul in mine. Daca e ceva ce trebuie sa stiu va rog sa imi ziceti si mie macar sa stiu, sa nu am surprize. am 17 ani. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Daiana90 a răspuns:

Chiar daca nu isi da drumul in tine exista sanse foarte mari sa ramai insarcinata.atunci cand barbatul se excita, tubul prin care urineaza este automat blocat iar prin el trece asa zisa "picatura placerii" care este un lichid special ce curata tubul de acidul acela pentru a putea circula sperma si odata cu acea picatura, pot veni si spermatozoizii oricandhappy asa ca fugi la un control pentru a te asigura ca de data asta ai scapat sau in cel mai rau caz sa remediezi problemahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce trebuie sa stii e ca sexul neprotejat = sanse mari de sarcina. data viitoare cand iti spune ca nu mai vrea cu prezervativ spune i ca tu nu mai vrei deloc. de acum nu prea mai ai ce face decat un test de sarcina daca apar ceva semne, precum intarzaierea mentruatiei

| RedNose a răspuns:

Buna!
In primul rand calculeaza-ti zilele fertile si vezi cam unde te situezi. Eu cu iubitul meu facem numai neprotejat dar am grija sa nu fac in zilele fertile. In zilele fertile poti sa faci cu prezervativ, iar in celelalte fara, dar doar daca el e in stare sa se tina bine(intelegi ce spun).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Data viitoare nu mai fiti comozi si folositi prezervativul.
Va fereste de boli si sarcina.
www.seximus.ro
Ca sa ai de unde sa te documentezi.
Te pup!

| BlackFlowerzBoy a răspuns:

Nu este pericol daca nu si-a dat drumul in tine dar pentru precautie fa un test de sarcina.happy