| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

deci am facut dragoste cu iubitul meu. a fost prima data la mine. M-a cam durut dar dupa a fost bine. insa el este stresat si nu inteleg de ce. El si-a dat drumul in prezervativ in afara deci nu era in mine. Cand o mai scotea in timpul actului. a pus mana pe prezervativ si era ceva lipicios. Era de la mine nu? El crede ca a ramas ceva acolo dar nici macar nu si-a dat drumul in mine si afara in prezervativ. nu are de ce sa si faca griji asa e? Dau funda la cel mai amanuntit raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost protejat si intregul contact a decurs in mod normala fara nici un incident, probabilitatea de a se putea forma o sarcina este exclusa in totalitate. Exact din acest motiv sexul protejat poate fi intretinut in fiecare zi a ciclului menstrual, incepand din prima zi de menstruatie si pana in ultima zi cea de dinaintea urmatoarei zile de menstruatie. EXACT acesta este rolul protectiei si anume, 1. ) de a permite sa se intretina contacte sexuale IN FIECARE ZI din cele 28-30 de zile ale unui ciclu menstrual NEREGULAT sau chiar si a celui REGULAT si 2. ) de a nu permite formarea unei sarcini. Lichidul care s-a lipit pe exteriorul prezervativului a reprezentat acea secretie vaginala care se produce in timpul contactului sexual si care are rolul de lubrifiant si a provenit din vaginul tau fiind un lichid specific actului sexual. Fiindca ejacularea s-a produs doar dupa ce s-a terminat contactul sexual si ejacularea spermei a avut loc dupa ce penisul a fost scos din vagin se poate considera ca orice posibilitate de a se naste o sarcina in astfel de situatie este exclusa, sau altfel spus IMPOSIBILA. Iar daca contactul sexual a fost intretinut in afara perioadei fertile atunci cu atat mai mult, fiindca intr-un astfel de caz dispare orice posibilitate de a se forma o sarcina chiar si in cazul unui sex neprotejat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

E un pacalici! Isi face si el experienta pe tine. Pe urma va fi alta si pe urma alta pana se va maturiza. "Iubitul tau" la varsta de 19-20 de ani este egal cu zero. As vrea sa cred ca va maturizati si voi in alt fel decat prin sex. Generaţia de azi se deosebeşte mult de a mea. Tinerii ca tine sunt grăbiţi să ajungă, să parvină, s-au născut cu telefon şi televizor si au impresia ca le stiu si le stapanesc pe toate. Din pacate nu vedeti ca din ce in ce graba voastra si indiferenta duce la autodistrugere si la schimonosirea sufletelor.

| dolceromania a răspuns:

Da e de la tine, e o secreție alba că o crema.

| Michel_Enea_2002 a răspuns:

Nu, nu are de ce sa isi faca griji dar e normal sa fii stresat dupa prima partida. happy