| Laura20010 a întrebat:

Buna am facut niste analize si mi-au iesit: asay: HBsAg :Nonreactive, Anti-HCV nonreactive. HIV Ag/Ab nonreactive.
Pls spuneti-mi ce inseamnapuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Hbsag este pentru hepatita B si inseamna ca nu ai, anti -HCV sunt anticorpi impotriva hepatitei C, pe care de asemenea nu o ai si HIV este pentru virusul hiv ( sida ) care de asemenea este negativ!
Esti sanatos/a!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi buna!

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Din rezultatele analizelor de mai sus reiese ca nu ai o infectie cu niciunul dintre virusurile testate.
http://www.i-medic.ro/analize/virusul-hepatitei-b-vhb
http://www.i-medic.ro/analize/test-virusul-imunodeficientei-umane-hiv

| mymed a răspuns:

Inseamna ca esti bine. Nu ai nici hepatita B, nici hepatita C, nici HIV.

| William a răspuns:

Inseamna ca nu ai niciuna din aceste boli. Sincer nu inteleg de ce ai facut testul HIV. Funda daca te-am ajutat.