| anonim_4396 a întrebat:

Am facut niste flotari ieri si tot ieri spre seara a inceput sa ma doara rau incheietura si durerea sa plece inspre degete sau inspre antebrat. Astazi ma doare si muschiul. Ce as putea sa fac in privinta asta? Pe langa asta, am inceput un challenge in care fac 50-100 de genoflexiuni zilnic si am o febra musculara de mor. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Continua. Febra musculara va dispărea în 3-5 zile. Dacă te antrenezi regulat nu va mai apărea pana la urma.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Fructe bogate in vitamina C, dusuri scotiene, masaj, continuarea antrenamentului cu diminuarea efortului. Bafta deasa si mult succes!

| seularts a răspuns:

Trebuie sa te hidratezi. Ai grija cu ingheietura. E posibil sa o rupi daca insisti puternic pe ea. Nu te forta sa faci exercitii daca vezi ca iti cedeaza corpul. Incearca sa iei pauza de cateva zile si apoi testeaza incheietura respectiva!