| andycoolgirl a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu inainte de ciclu. m-am protejat si sunt sigura ca nu am ramas.ca numai dupa ce l-a dat josde pe penis i-a venit sperma. a trebuit sa-mi vina ciclul in 5 mai 2009 si inca nu mi-a venitd 4 zile; va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa intai un test de sarcina pentru a fi sigura ca nu esti insarcinata. Apoi neparat du-te la ginecolog, fiindca intarzierile astea de ciclu semnifica dezechilibre hormonale, care se trateaza foarte bine la inceput dar care se agraveaza mult daca sunt neglijate. Eu zic ca luni dimineata sa-ti faci test de sarcina din urina de dimineata si apoi sa mergi la ginecolog.

1 răspuns:
| Ben. a răspuns:

Fa un test de sarcina. si dup'aia vii sa ne povestesti.