| ianisia a întrebat:

Hi all. Sunt putin ingrijoratacrying. Acum 2 saptamana am facut dragoste cu prietenul meu si nu ne-am protejat, eu fiind intr-una din zilele 'neferite.si ieri ar fi trebuit sa imi vina ciclul, insa nici un semncrying eu nu am un ciclu regulta, de obicei se incadreaza undeva la 22-24 de zile, dar niciodata nu mi-a venit mai tarziu de 24 de zilecrying. oare e posibil sa fi ramas insarcinata? sau imi intarzie pentru ca in aceste 2 saptamana am fost eu prea ingrijorata si stresatacrying.plss helppp

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca trebuia sa-ti vine ieri, in urma cu doua saptamani erai in perioada de maxima fertilitate, deci posibilitatea de a fi insarcinata este foarte foarte mare. Practic, daca nu esti insarcinata, ar trebui sa te intrebi daca vreunul dintre voi nu are probleme de fertilitate. Poti incerca maine un test de sarcina din urina de dimineata, dar rezultatul lui nu va fi concludent. Daca e negativ, trebuie sa-l repeti peste minim o saptaman tot din urina de dimineata.

| elena a răspuns:

Da, erai in perioada interzisa si este posibil sa fii insarcinata...nu mai plange, fa-ti un test pentru sarcina...ingrijorarea si stressul nu intarzie ciclul niciodata, dimpotriva poate veni mai repede.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fa un test de sarcina. Cum ti-au spus si ceilalti erai in cea mai fertila perioada. Probabil esti insarcinata. Apropo... de ce nu te-ai protejat?

| JackieSue a răspuns:

Deci disper.In fiecare zi aceeasi rutina...100 de intrebari cu sunt la ciclu, dar am facut sex neprotejat...sunt insarcinata? Uitati-va macar asa din priviri la categoria la care ai incadrat intrebarea si vezi si tu aceleasi intrebari, ti s-a raspuns deja, deci uita-te acolo sa vezi mii de raspunsuri ...deja mi-a ajunsstraight face.

| death a răspuns:

Omul este una dintre cele mai infertile fiinţe. Unii se chinuie ani de zile ca să aibă un bebe. Chill. Dar fă un test, că nu costă decât 10 lei. Şi dacă e mult, foloseşte cauciucu'!

| jo a răspuns:

Daca trebuia sa-ti vina ieri, acum 2 saptamani ERAI in perioada fertila. Daca nu stii sa folosesti metoda calendarului - care oricum functioneaza din 2 in 3 - fa un efort si da banii pe prezervativ.
Probabil esti insarcinata. Oricum, fa un test si apoi du-te la ginecolog.