| mrscx a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu, doar protejat, dar inca nu mi-a venit ciclul si nu stiu de ce. Ar fi trebuit sa vina acum 4 zile. Mentionez ca absolut nimic nu m-a atins dar totusi nu a venit inca. Care credeti ca ar fi motivul? Multumesc big grin

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă ai ciclul neregulat, nu e cazul sa te alarmezi happy

| mrscx explică (pentru ℓαυяα):

De obicei intarzie 1 zi maxim 2 si de aceea imi fac griji, chiar daca am folosit prezervativ si nu am facut deloc sex in perioada fertila

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil ciclul tau menstrual inca NU este foarte bine reglat si din acest motiv lungimea ciclului ca numar de zile, in mod frecvent sau periodic. are abateri in +/- de cateva zile. Fiindca toate actele sexuale au fost protejate si de asemenea asa cum ai precizat (suplimentar) : '' + actele sexuale au fost inainte de cand ar fi trebuit sa vina ciclul"" adica in perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual, se poate afirma fara teama de a gresi ca in astfel de conditii formarea sarcinii este in proportie de 100% IMPOSIBILA. In mod negresit sangerarea va porni in zilele urmatoare. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de o simplă întârziere, mai ales dacă ai un ciclu neregulat.
Poate fi vorba despre vreo dereglare hormonală.

| mrscx explică:

+ actele sexuale au fost inainte de cand ar fi trebuit sa vina ciclul

| elenaaaa1409 a răspuns:

Poate fii vorba doar de o simplă întârziere.
Prezervativul a fost verificat după contact?
Fă un test de sarcină să te liniștești.

Pupicei!?

| mrscx explică (pentru elenaaaa1409):

A fost verificat de fiecare data si nu a fost niciodata rupt/gaurit