| Adrianacherry a întrebat:

Bună am foarte multe coșuri pe față și cicatrici roșii de la coșuri. La dermatolog am fost mi-a dat zineryt si isotrexin gel dar nu văd vreo îmbunătățire ce îmi recomandați pentru coșuri si cicatrici ca să scap de ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Andreiiliescu89 a răspuns:

Buna, iti recomand masti facute in casa. Una buna pentru cicatrici este cu miere, lamaie si iaurt. Amesteci o lingurita de miere cu una de iaurt (sau lapte) si pui jumatate de lingurita de zeama de lamaie. Aplicata de 3-4 ori pe saptamana, ar trebui sa se vada rezultate dupa primele saptamani. Poti pune si o lingurita de zahar daca vrei sa exfoliezi putin pielea. Sper ca te ajuta.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Pulbere de argila albastra- e foarte buna

| GoStar a răspuns:

In adolescenta e foarte greu sa te lupti cu cosurile.
Am incercat si eu, baiat fiind, toate posbilitatile si nici una nu mi-a mers.
Depinde de ten, de mai multi factori, cred ca tot la dermatolog trebuie sa mergi, sa le spui ca zyneritul nu si-a facut treaba, poate iti recomanda altceva.

| Maria_Sara_1991 a răspuns:

Ulei de cocos :p