| NuAmNoroc a întrebat:

Am nevoie si eu de putin ajutor. Am scapat de cosuri si acuma mi-au ramas urme rosii pe fata sa zic asa cicatrici si nu stiu cum sa scap de ele am fost la dermatolog degeaba am luat multe tratamente fara nici un rezultat. Daca are cineva o sugestie var rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru acnee, cicatrici, pete cel mai bun este kitul de tratament Dr. Harris Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant).
In 2 saptamani acneea dispare, cicatricile si petele sunt reduse vizibil, iar calitatea pielii este imbunatatita semnificativ.
www.magazine-online.ro/romdesimed/acnee-pete-cicatrici/drharriso...
Te pup!

| NuAmNoroc explică (pentru anonim_4396):

Merci sa vad ce-i de facut big grin

| violetajustme a răspuns:

Buna,eu momentan fac tratamentul cu roacutane si sunt la inceput pentru ca am decis sa rezolv definitiv problema.
cand aveam cateva pete rosii utilizam zynerit este foarte bun pentru puncte negre, cosuri si pete iti vor trece in 2-3 saptamani
partea dificila este ca usuca pielea

| RoxanaStan00 a răspuns:

Asa am patit si eu pentru ca le-am spart si mi-au ramas gauri-cicatrici. La sfatul unui medic am inceput sa folosesc un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Pe mine m-a ajutat sa ma vindec de aceste gauri-cicatrici si il recomand.