| Rox1997 a întrebat:

Am folosit o banda depilatoare în același loc de doua ori și m-am iritat ingrozitor, cu ce as putea sa ma dau sa îmi treacă mai repede (m-am dat cu crema de galbenele și nivea).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Iritația se va retrage de la sine, după o oră/două. Poate, chiar mai repede.

| WolfYTB a răspuns:

Nu sunt experta dar te-ai putea da cu crema de aloe vera.Nu stiu la mine functioneaza. Sper ca te-am ajutat

| R3sp3ctt a răspuns:

Te poti da cu spirt.Asa fac dupa fiecare epilare, doar ca dupa vreo 5-10 minute sa te dai cu o crema hidratanta ca spirtul iti usuca pilea.Presupun ca o sa te usure putin pielea acolo unde esti iritata, dar asta e setmn ca iti trece iritatia

| Anchelor a răspuns:

Incearca MONA, adica spirt happy

| Kuws6 a răspuns:

Te poti da cu orice tip de crema hidratanta, iar iritatia se va retrage in cateva ore, o zi