| hellen18 a întrebat:

Bună.
Am folosit o crema care nu era pentru zona intima. Și m-a ars întro parte, aproape aproape de zona intima, chiar în ea ca să zic asa. Nu știu ce sa-i fac ca să nu se agraveze, am spălat acel loc și am încercat sa opresc sângerarea. Am încercat sa-i dau și cu spirt și m-a durut ca dracu.
Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu o crema depilatoare si mam ars in zona barbateasca si ma ustura de nu mai puteam.am fost la urgente si mi-a dat sa iau spray cicatridina si in 3-4 zile nu doar ca am scapat de usturime dar mi s-a vindecat complet si semnu acela unde mam ars cu crema.am dat parca 45-50 de ron pe spray

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Doctorul va sti intotdeauna ce sa facawinking!

| Roxymanea a răspuns:

Unt de shea