| UmbraDeVulpe a întrebat:

Dupa ce te ai spalat in zona intima ca sa te dai cu crema acolo trebuie sa iei si alta lanjerie neaparat sau e suficient doar sa te speli in zona intima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca trebuie alta lenjerie curată. De fiecare dată cand te speli si te dai cu cremă.
Din cate vad din intrebarile tale, parca te-ai fi nascut ieri. Ti-am raspuns de multe ori in legatura cu asta.
Ai intrebari foarte ciudate in legatura cu igiena ta.

https://www.tpu.ro/......-bine-sau/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ca iei alta lenjerie curata nu o sa porti lenjerie murdara sau transpirata, ai facut baie sau duș te ai spalat iei haine curate nu tot alea de ieri alataieri care sunt murdare si put, alea le pui in masina de spalat le speli si le pui la uscat pe balcon.

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu zic ca da, schimbi de fiecare data, de 2 ori pe zi nu e mult) supraviețuiești tu pana nu mai ai nevoie de crema. Cu cat mai curat acolo, cu atat afectiunea iti trece mai rapid

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Acum depinde ce ai. Daca crema ti s-a dat, crema folosesti. Dacă nu, te duci (inapoi) la doctor. Nu-mi pot da cu parerea daca nu stiu ce ai. In unele situatii mai ajuta si ceaiurile, poate gasesti niste recomandari pe net pentru ce afectiune ai tu. Nici macar nu stiu daca esti baiat/fata)

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Iti ajung, dar sa le speli des XD

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da nene te dai cu crema si schimbi lenjeria iei haine curate ca altfel microbii de pe hainele de ieri daca le porti si azi nu dispar, hainele trebuiesc spalate des ca sa iti treaca mincarimile si sa schimbi lenjeria de pat sa o speli la 60 de grade sa omori microbii

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Iti pui prea multe intrebari. Urmeaza tratamentul prescris si asta e tot. Data viitoare nu mai fa sex cu o persoana necunoscuta fara protectie. Niciodată!

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu ar strica sa iei legatura cu unul. Ba daca ai fost cu o femeie usoara... atunci sigur, du-te. Acum nu te speria, bts-urile nu se trasmit foarte usor. O ciuperca ceva da, dar HIV sau altele, sanse slabe

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

In primul rand te duci la medicul de familie. El iti da trimitere catre specialist daca considera ca este cazul sau nu. Asa functioneaza lucrurile. Prima data medicul de familie, apoi specialistul. Din punctul meu de vedere, ai rabdare cateva zile sa vezi daca isi face efectul medicamentatia primita. Apoi ia legatura cu medicul de familie sa te indrume pe calea corecta.

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu zic ca te primeste, buletin sa ai la tine in orice caz

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De curiozitate... Cum ai reușit să faci sex cu o femeie când tu nu știi cum să folosești chiloții, prosopul și săpunul?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru TudorDD):

,,bts-urile nu se trasmit foarte usor.'' Sa stii ca este iresponsabil sa afirmi asa ceva pe un site unde predomina adolescentii cu 0 educatie sexuala.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Problema lui cea mai mare este igiena personală. Nu că nu ar mai avea si alte probleme.
Vezi link-ul pus de mine cu una din intrebarile lui in materie de igienă.

| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

In trecut ai pus pe aici tot felul de intrebari despre diverse chestii pe care sa le cumperi, mult mai scumpe decat niste perechi de chiloti.Fa un efort si cumpara-ti astfel incat sa ai lenjerie curata pentru 14 zile, fiindca 7 e prea putin.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ar trebui sa ajunga.Eu ma indoiesc ca le speli saptamanal.Din cum intrebi rezulta ca porti aceeasi pereche mai mult de o zi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este bine să iei o lenjerie nouă, curată.

| dullcat a răspuns:

Lenjeria se schimba zilnic, altfel degeaba te speli.E grav ca la 25-26 de ani nu stii asta...

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Zilnic te speli si schimbi lenjeria.

| Fatamuntilor a răspuns:

Regula este ca ori de cate ori te speli, schimbi si chilotii.
Se poot spala si la mana, e chiar indicat. Unele pete(urina, materii fecale. sperma ) se pot fixa si ies mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| GandaIf a răspuns:

Lenjeria o schimbi dupa baie, logic.
Restu tine de tine ce si cum crezi ca sa iti fie bine, cum iti permite timpul si eventual banii.
Daca iti permiti sa te speli zilnic nu vad care ar fi problema, altfel fa-o cand simti ca este nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| Feminista a răspuns:

De curiozitate ce vârstă ai? Încă nu ai învățat igiena corpului? Nu știi ca organul trebuie spălat zilnic?

| GandaIf a răspuns (pentru Feminista):

Iauzi, torganul trebuie spalat zilnic de cand? e o legemai nou?
Hai ca poate la femei mna, dar la barbati e alta treaba.
De exemplu, cunosc ff multi care se spala la 1-2-3 saptamani si nu au nici pe naiba, asta tine de fiecare individ in parte daca isi permite bani timp si vrea sa fie tot timpul curat, daca nu doar cand simte nevoia.

| tugaegueba a răspuns:

Du-te ba nespalato cum drc sa intrebi daca iti schimbi chilotii?!?!?!?!? aesit termianta
schimba chialoti