| samwinchester a întrebat:

am folosit roaccutane timp de 6 luni pentru acnee nodulara, acum nu mai am nimic...doar buzele imi mai sunt uscate din cauza pastilelor si la coltul gurii mi sa format o rana...stiti o crema benefica ca am incercat multe produse!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil, "zabaluta", foloseste unguent cu Tetraciclina, minim 5 zile.

| BiuL a răspuns:

Si mie mi se facea mai demult rana la coltul gurii din cauza lipsei de B-uri si cu aciclovir imi trecea, insa tu cum ai luat medicamentele acelea s-ar putea sa ai alte probleme de ex candida, e o ciuperca si apare de obicei dupa tratamente cu antibiotice
deci cel mai bine sa mergi la farmacie sa ii arati farmacistei ce ai, sa ii spui ce ai luat si iti va recomanda ea ceva

| aDEeLAa a răspuns:

Si eu folosesc roaccutane...mie mi-a zis sa ma dau cu strugurel. sa stii, ca rujul e mult mai bun, mai cremos... o sa-ti intre in piele, pe mine m-a ajutat.