| aleeeeeexiiiiiiaaa88888 a întrebat:

Cam de un an am inceput sa am acnee si am incercat tot felul de tratamente care nu au ajutat cu nimic, mai nou mi s-a recomandat o crema "Cutaden" si am nevoie de pareri, daca ati folosit sau stiti ceva, e bun sau nu? Ca sa stiu daca e o pierdere de timp sau nu.

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Eu sufar. adica sufeream de o acnee severa. Anul trecut incepusera de la frunte in jos pe fata, pana pe tot spatele cosulete mici, nu le bagam de seama pana cand pe spate incepeau sa-mi iasa cosuri uriasee laughing pareau a fi vulcanuri laughing No si am fost la doctor si mi-a dat sa-mi iau de la farmacie "Benzac clean"si gel si sapun. Sapunurile precum Dove, Nivea pe care le foloseam o trebuit sa le elimin. Pe langa sapunul Benzac ce l folosesc la dus folosesc de la Garnier "Pure active" ce e pentru piele grasa ca a mea, si pentru cosuri. E FOARTE bun. Corpul secreta prea multe "grasimi" si de aceea ies acele cosuri oribile. Oricum, dupa 2luni incep sa se vada efectele. Eu fac acest tratament cam de 4-5 luni, si mi-au ramas doar urmele de la cosurile mari ce le avusesem. Sunt doar urme, care acum ca m-am bronzat nici nu se mai vad. Incearca ca e foarte bun, si foarte important nu folosi sapunuri precum Dove si toate acestea. Iati sapun de pa farmacie. Si spala te o data pe zi. Nu de mai multe ori, caci daca te speli de mai multe ori pielea ta e mereu expusa la bacterii iar tu spalandu te mereu indepartezi anticorpii tai, sa le zic asa. Bafta

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ti-a fost recomandata de catre medicul dermatolog? Ti-a facut analize inainte sa iti recomande aceasta crema? Daca da, foloseste-o si vezi daca apar rezultate pozitive. E gresit sa intrebi pe cineva daca a folosit o anumita crema si a dat rezultate pentru ca fiecare om e diferit, la fel si tenul, niciodata nu o sa reactioneze la fel.

| Andresso a răspuns:

Eu personal am folosit sapun natural de la țară, ma spalam cu el pe fata si pe par mereu, timp de jumate de an, am scapat si de acnee si de mătreață. Nu glumesc.