| lyrics a întrebat:

am fost cateva zile la mare.
apoi dupa vreo 2 zile de la intoarcerea acasa, mi'au aparut niste pete albe pe piele.pe brat.
sunt destul de inestetice.
cred ca sunt de la soare.
am mai patit asa si acum cativa ani.
ce pot face ca sa treaca?
vreun tratament... o crema.stiti?
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Nu stiu daca este vorba de pitiriazis versicolor sau altceva.Ar trebui sa te vada un dermatolog pentru a stabili exact ce este.Incearca sa te dai cu clotrimazol, solutie sa vezi daca apare vreun rezultat.
Insa tot dermatologul este cel care poate avea ultimul cuvant, din descriere e greu de facut diferenta.

1 răspuns:
| BOGDAN a răspuns:

La doctor. de la soare