| Barbulesc_Catalin_1997 a întrebat:

De cateva saptamanii mi-au aparut niste pete albe pe spate, pe omoplati mai exact si sub brat asa... nu stiu ce sa fac! un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Modificari de culoare a pielii in sensul depigmentarii, se intalnesc des in ptiriazis vezicolor, vitiligo si probabil si din alte motive. Mergi la un dermatolog pentru identificarea cauzei si tratament.
Vezi cateva poze:
http://dermatocosmetologie.blogspot.ro/......um-il.html
http://www.doctor.info.ro/discromiile_cutanate_vitiligo.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ai vazut la Cornel Dinu, fostul antrenor al echipei Dinamo, si el are si se numeste depigmentare, mergi la medic ca pentru sanatate nu se dau sfaturi, doar pareri