| Ellzzz a întrebat:

Am fost ciupita de o insecta pe brat acum doua saptamani,s-a format o buba extinsa cu un punct negru in mijloc iar dupa ce a trecut,a ramas ca o pata putin vanata. Dupa ce a trecut,mi-a aparut pe spate la fel,a trecut si ea iar acum mi-a aparut pe picior una exact la fel. Simptomele sunt cele de mancarime,usturime uneori, zona calda si pielea umflata si tare in locul respectiv. Ce ar putea fi? Capusa nu caci trebuia sa ramana in piele, tantari nu cred...doar sa fie paianjeni/viespe(desi trebuia sa ramana acul si sa simt o usturime imensa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu mergi la un medic?

| Ellzzz explică (pentru aditimus):

Nici nu cred ca m-ar baga in seama cu asa cevalaughing

| aditimus a răspuns (pentru Ellzzz):

Sunt fel si fel de medici...

| Felissa13Eden a răspuns:

Am patit si eu la fel, muscatura de paianjen e sigur