| Cryssy11_7794 a întrebat:

Am fost la doctor pentru ca ma durea burta si mi-a zis sa fac o ecografie, am facut-o si mi-a zis ca am fierea strangulata in 2 locuri...Dar...nu mi-a prea zis ce alimente am voie si ce nu..Deci care sunt alimentele interzise si cele acre sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aflii mai multe informatii pe sfatulmedicului.ro

| morningstar a răspuns:

Pentru fierea strangulata nu ai voie sa mananci:
carne prajita, oua ochiuri, legume cu unt la tigaie, untura, alune, seminte, muraturi, prajituri cu multa crema sau cu creme cu margarina, mazare, fasole, sosuri, grase, maioneza, cartofi prajiti, cascaval topit, carne tocata, chiftele, fast food pe baza de carne tocata sau carne grasa, peste prajit, ciorbe de burta sau ciorbe cu smantana, salata boeuf, sorici, ciulama, carnati prajiti, carnea de porc in general, chipsurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici mai multe informaţii.
www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/fiere-strangulata
Te pup!