| alice_5598 a întrebat:

Am fost la medic, mi s-a facut o ecografie si mi s-a spus ca am ulcer, dar inca nu s-a facut gaura in stomac.Intrebarea mea este:ce alimente nu am voie sa mananc? Pt ca doctorul nu m-a lamurit prea mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doar un ecograf? Un bariu de ce nu faci?
Mergi la un medic gastroenterolog pentru investigații amănunțite și tratament și dietă alimentară.
Sănătate.
Pa, pa.

| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Era sa trec prin aceeasi faza ca tine dar mi-am dat seama inainte de a fi ceva grav.mama mi-a dat probiotice care regenereaza flora intestinala si sunt buneshi pentru stomacwinking asa ...si o lista cu ce nu ai voie sa mananci:guma, bomboane (mai ales acelea care au ceva efervescent in ele)dulciuri(ma refer la prostioare), biscuiti ai voie, usturoi, ceapa. cam acestea imi vin in minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! din ce cunostinte am eu stiu ca trebuie sa eviti tot ce inseamna prajeli, varza, fasolea, mazarea trebuiesc evitate, cam toate alimentele ce fermenteaza trebuiesc evitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere-i banii pentru consultatie! Ce rahat de medic specialist este acela care nu-ti ofera informatii? Nu ma face sa cred ca te-a consultat un frizer! laughing