| Darktee a întrebat:

Buna,am fost la fotbal si am cazut pe ciment, provocandu-mi o julitura.Am dat cu rivanol,spirt si vata,iar a doua zi s-a facut coaja.Apoi am continuat sa mai pun rivanol,dar am pus si dermovate unguent,care mi-a topit coaja. Ajutati-ma, cum sa imi treaca fara sa ramana semn.E in genunchi si e foarte mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si eu am patit ceva de genul, doar ca la mine a fost o plaga putin mai adanca, decat o julitura. Cu Rivanol si Mercurocrom ( o prietena de a mamei asistenta, a facut rost de la spital), si intr-o saptamana mi-a trecut. Mergi la spital si roaga-i sa iti dea putina solutie ca e foarte buna. O cicatrice mica, va ramane, dar o sa fie cel mai probabil nesemnificativa.

| Darktee explică:

Ms pentru raspuns, eu vreau sa dau la academia de politie, si de aceea imi faceam griji pentru semne. :* happy