| 20thoughts a întrebat:

Acum ceva timp mi-a aparut un cos pe obraz si l am stors. s-a facut urias, coaja aparand si ea a doua zi. Cu trecerea timpului, coaja s-a facut mai mica, iar in seara asta, dupa ce m-am spalat pe fata, a cazut. E posibil sa raman cu cicatrice? S a inrosit locul de sub coaja si chiar sper sa se duca, sa nu ramana asa. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zarpyyzz a răspuns:

Te sfătuiesc să speli locul și să pui un plasture să nu intre microbi, iar rana va trece sigur și nu cred că vei face cicatrice fiindcă am pățit și eu la fel.
Fundă?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce o ai roseata si cat de mult l-ai stors. Daca e intr-o zona cu sebum adica mai grasa va disparea in cateva zile, insa daca se afla intr-o zona uscata va disparea in cateva luni sau intr-un an. Bafta!

| nda a răspuns:

Nu iti ramane cicatrice de la un singur cos. Cel mai rau iti ramane un semn care va disparea cu timpul.