| Gabriela2 a întrebat:

Am fost la ginecolog si mi-a recomandat crema Gynofort(mi-a spus ca am candida) si ca il pot utiliza chiar daca sunt domnisoara, dar la farmacie am inteles ca trebuie introdus in vagin.Doamna doctor mi-a spus ca dupa perioada menstruatiei sa merg la ea pentru a-mi introduce acea crema.Eu nu inteleg cum poate face acest lucru din moment ce sunt virgina? Mi-a mai recomandat tantum rosa(am inteles ca daca nu il folosesc intravaginal nu are niciun efect)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Himenul are unul sau mai multe orificii. Pe acolo iti va introduce crema, fara a exista riscul dezvirginarii. Tantum Rosa este antibacterian, reduce inflamaţiile şi durerile, calmează arsurile şi pruritul, atenuează coloraţia roşie intensă a vaginului şi vulvei. Il poti folosi si doar extern, pentru reducerea simptomelor neplacute date de Candidoza.