| anonim_4396 a întrebat:

Spalaturile cu tantum rosa pot si facute in timpul menstruatiei? ca ovulele polygynax am citit in prospect ca pot fi administrate in perioada menstrei...am de urmat un tratament cu spalaturi tantum rosa si ovule polygynax

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, irigaţiile vaginale cu Tantum Rosa se POT face şi pe perioada menstruaţiei!

NU trebuie să întrerupi tratamentul : dacă l-ai început, îl CONTINUI până îl termini.

Iar la terminarea tratamentului TREBUIE să mergi IAR la ginecolog pentru evaluarea rezultatelor ( să vezi dacă infecţia a fost tratată complet ).

Toate cele bune.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Puteti continua tratamentul si in timpul menstruatiei.

Sanatate!