| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la medic azi și mi-a zis că am endometrioza dar sa încerc sa fac un copil. Pot și dacă am endometrioza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca poti. Cunosc o mamica care are acum 3 copilasi, fiind operata de endometrioza doar cu 1 an inainte sa ramana insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Poate putin mai greu fata de situatiile normale, insa trebuie sa stii ca sarcina se poate forma si in aceste conditii. Mai ales daca urmezi tratamentul prescris de medicul ginecolog in evidenta caruia te afli. Multa sanatate!