| Cristi669 a întrebat:

Am fost operat de hernie. Inainte de operatie am mai avut dureri la piept pe partea stanga da intro zii odata si gata mult timp nu mai aveam, acuma inainte de operatie in seara acea m-a durut, dimineata am fost operat... O saptamana stateam in spital nu am avut dureri in piept dar dupa ce am venit acasa a inceput durerile si in fiecare zi madoare cam de vreo 4 zile simt ca ma apasa cand iau aer sau ca ma intapa. Am citit pe internet ca poate fii si de la raceala (nu am voie sa tusesc ca am dureri la operatie dupa tuse). Ma doare doare in fiecare zii, se lassa durerea dupa un timp si iar apare. Pe net scria ca daca am dureri suportabile(mici) dureaza vreo 2-3 saptamani si trece. Sunt ingrijorat sa maduc la medic sau nu? Voare sat putea sa fiie de la statu acasa inainte de operatie programu meu era scoala si sport fiecare zi acuma stau acasa si nu fac nimic. ajutati-ma va rog cine o trecut prin asta sau stie dsp. ce este vorba! Multumesc anticipant! Apropo am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti scrie aici unui medic. Foloseste manechinul de pe site.