| noname1222 a întrebat:

am fost operata acum 4 zile de apendicita acuta. ce ar trebui sa mananc? doctorul mi. a zis ceva dar nu concret. dau fundita si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FuckOnCocaine a răspuns:

Și eu am fost operată anul trecut, regimul a fost groaznic, dar folositor. Am mâncat timp de o lună numai alimente ușoare :
-Lactate
-Ouă fierte
-Carne de pasăre (fiartă sau la grătar)
-Piure de cartofi
-Compoturi și cam atât.
Nu uita de supe și ciorbe.
Să nu mănânci banane sau alte alimente care te constipă.

Succes!

4 răspunsuri:
| DjTeolik a răspuns:

Supe sau orez cu legumehappy

| FuckOnCocaine a răspuns:

DjTeolik, cine ți-a zis ție că orezul e bun după operație?

Știi că de la orez poți să te constipi? Dacă nu ai habar despre, nu știu de ce mai răspunzi.

| elizabeth a răspuns:

Pai de ce nu ti-a zis concret.eu stiu asa.nu ai voie ciocolata nici aciduri(sucuri). fierturi, legume si fructe.ai naibii doctori(prosti).

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Sfatul meu e sa apelezi din nou la acel doctor si sa il intrebi personal ce ar trebui sa mananci sau ce nu.