| IonelaMaria a întrebat:

Am fost operata in urma cu 3 saptamani de peritonita.Nu am avut dureri foarte mari dupa, insa de aseara a inceput sa ma doara pe langa operatie. Ce credeti ca poate fi? Iar cand urinez ma doare jos...Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Si eu am fost operata mai demult si eu mai am cateodata dureri(cam prin martie m-am operat) si se poate sa te doara pentru ca ai facut efort prea mult sau de exemplu pe mine ma durea prin jurul ei cand stateam asa mai dreapta si ma fortam sau te poate durea daca nu ai facut scaun dar sa stii ca nu e nimic grav si cu urinatul da e cam normal sa te doara pentru ca nu stiu daca ti-a spus medicul dar toata mancarea si apa se strange exact acolo la operatie si trebuie sa faci scaun zilnic ceva timp ca sa nu plesneasca(cam o luna dupa operatie trebuie sa faci zilnic) si cand urinezi de doare pentru ca cam de acolo s-a strans apa

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut probabil, o infectie urinara de la sonda urinara. Iar faptul ca te doare operatia nu e de bine, mergi la control la medicul care te-a operat.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la medic pentru un control in timpul cel mai scurt posibil. E posibil sa fi aparut o complicatie.Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/peritonita-acuta-difuza

| Gabonne1982 a răspuns:

Vezi sa nu fi facut puroi.Parintii mei au avut un prieten care a patit asa ceva. Fereasca Dumnezeu! De obicei la peritonita acuta trebuie sa tii drena cat mai mult (asta in cazul in care ai avut asa ceva)