| TeoAilerua a întrebat:

Buna
Am fost operata săptămâna trecută joi la picior pentru unghie incarnata și doctorul a închis rana cu cauterul
Cât mai trebuie sa ma bandajez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mayaxhh a răspuns:

Bună,si eu am avut aceiasi problemă..am fost operata la piciorul stang o data si la cel drept de 3 ori...dar acum nu mai am treaba, pot sa iti spun ca trebuie sa te mai bandajezi maxim o saptamana si sa te mai dai cu betadina trebuie sa te mai bandajezi o saptamana altfel vei risca sa ai o infectie si sa puroieze din nou. sper ca te.am ajutat, daca nu te sfatuiesc sa ceri informatii de la un doctor

| TeoAilerua explică (pentru mayaxhh):

Ok Mersii
Și când pot sa curat acolo gen cu apa și săpun?