| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, am avut unghia incarnata la picior si am fost operat (acum mai am jumate de unghie). Doamna asistenta mi-a spus ca sa ma bandajez pana se vindeca rana si eu in partea dreapta a unghiei (cea care a fost taiata) am sange uscat. Cand se vindeca?...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dureaza. O unghie creste cu aproximativ 1, 5 milimetri pe luna. Vindecarea ranii dureaza 2-3 luni.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să ai grijă, să foloseşti betadină. Va dura cam o lună din momentul intervenţiei, va fi o zonă sensibilă acolo după intervenţia chirurgicală.