| DeMi0806 a întrebat:

Am genele destul de lăsate, de aia si pare ca am genele mici dar de fapt sunt destul de lungi dar lăsate. Si azi cand stateam pur si simplu am simtit ca ma jenează ceva si inca simt, de vreo jumate de oră. M-am dus sa vad daca mi-a picat vreo geana in ochi si nu era nimic. Am pus-o si pe mama sa se uite, nimic. Si am observat ca in colțul ochiului stang, acolo unde ma jenează, pe pleoapa de sus, cresc niste gene mici care nu sunt curbate si m-am chinuit sa ma uit atent in oglindă si efectiv sunt drepte care se duc in jos si pare ca-mi intră in ochi cand clipesc.

N-am mai avut problema asta pana acum si nu stiu ce să fac, dar am incercat trag putin genele in sus, am dat cu apă, am făcut atatea si tot mă jenează, ba chiar acum m-am si iritat la ochi la cat de mult am "umblat" pe acolo. Simt ca e de la gene pentru ca atunci cand clipesc, simt ca o intepaturi constante in ochi in acea zona si efectiv nu mai suport.

Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cduncfujndf a răspuns:

Folosește un ondulator de gene și încercă să le îndrepți în sus.
Sau folosește un rimel slab la culoare decât pe genele care te deranjează.