| bobi99 a întrebat:

Bună, am și eu o problema. Sunt fumător, și mi sa întâmplat sa ma trezesc de câteva ori tusind foarte tare. Oare ii o problema? Ma poate ajuta cineva? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este problema, a incept sa-ti fie afectat sistemul respirator. Te sfatuiesc sa te lasi de fumat.

| Eugen866 a răspuns:

Lasa tigarea. daca tea sculat tusea din somn ar putea fi semne de inceput de astm.

| bobi99 explică:

Nu poate fi o formă de cancer pulmonar?

| bobi99 explică:

Am făcut de curând o radiografie pulmonară și nu aveam nimic. Țin sa menționez și faptul ca m-am născuț prematur și plămânii nu îmi erau formați complet. Și simt o durere în spate pe partea stângă adeseori.