| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am inceput sa am sangerari vaginale dupa ce fac sport, chiar daca este vorba de o serie de exercitii de gimnastica dimineata sau de stretching, nu un antrenament intens. Nu am un raspuns de ce reactioneaza asa corpul meu iar la ginecolog nu pot merge pentru ca am sangerari. 2 saptamani am avut sangerari ca nu-mi dadeam seama de la ce sunt si am facut sport usor, dupa am avut menstruatie, am scapat de sangerari iar cum am inceput sa fac sport si din nou sangerari. Aveti o recomandare, a mai patit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Recomandarea este sa mergi la medic. De unde ai tras concluzia ca nu poti merge la medic pentru ca ai sangerari?
Tocmai ca TREBUIE sa mergi.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la ginecolog sau la spital, fiindca poti avea chisturi, fibroame sau chiar tumori.
Asa ceva nu este nromal si ar trebui sa te ingrijorezi si sa fugi imediat la medic.

| doctorandus a răspuns:

"la ginecolog nu pot merge pentru ca am sangerari"--asta nu prea are sens.

| TheGentleman a răspuns:

Este posibil să ți se rupă himenul, de aici sângerările. Mergi la ginecolog