| Alexandra1859 a întrebat:

Buna! Am jumătatea dreapta a feței umflata, poate fi din cauza eruptiei unei masele de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Datorita unei infectii, mai bine zis. Mergi la stomatolog cat mai repede.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte posibil.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu te-ai bătut cu careva, aia e!

| helpforyou a răspuns:

Categoric. Mergi la medic.

| haileewatson a răspuns:

E posibil sa ai o infectie dentara. Trebuie sa fugi de urgenta la stomatolog

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai probabil. Dar asta depinde câți ani ai.

| Trixt3r a răspuns:

Nu sunt doctor si pot doar sa-mi spun opinia.

Este posibil sa fie o infectie, sa ai puroi la masea si sa fie nevoie de un tratament cu antibiotice si eventual probiotice. In prima faza daca nu ai dureri as sugera o vizita la medicul de familie, dar daca apar dureri as sugera direct controlul la stomatolog, care este posibil sa-ti ceara o radiografie.

Oricum pui problema - sanatatea este pe primul loc, nu te juca cu ea si mergi la un control.

Sanatate multa.

| Fantaspirit a răspuns:

Posibil.

| CassieII a răspuns:

Da. Eu m-am simțit groaznic și am luat Antinevralgic. Chiar calmează durerile acele pastile.

| AlinSamson a răspuns:

Aplicația gratuită Ada din magazin play este foarte utilă pentru diagnosticare, dar mai bine mergi și la un medic.