| monmon a întrebat:

Se poate sa am febra pentru ca imi ies maselele de minte? Am febra si nu gasesc cauza, am fost la analize, am facut aslo, vsh si au iesit normale, de la gat iar nu e pentru ca am facut si extudat. ce credeti, e de la masele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ghkjghk a răspuns:

Da categoric e de la masele. ar trebui sa nu tii deloc mana acolo [ la caldura deoarece se va umfla] cumpara augumentin este foarte bun! sau un antibiotic puternic! si un control la stomatolog nu ar strica! sanatate! funda? big grin

2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Ce temperatura ai? Daca ar fi de la masele, desi mi-e greu sa cred acest lucru, ar trebui sa nu fie mai mare de 37, 4 sau maxim 37, 5.Bebelusii fac febra in momentul in care le apar dintii pentru ca nu au centrii termoreglarii suficient de dezvoltati, dar tu banuiesc ca ai o varsta asa ca sincer din punctul meu de vedere pica motivul cu dintii. Poate ai o viroza daca esti sigur ca celelalte analize sunt bine.Augmentinul pe care ti-l recomanda cineva inainte e un antibiotic puternic care nu se ia oricum.Parerea mea e ca ar trebui sa iti monitorizezi cu atentie temperatura si sa te vada medicul.

| DeeaLove08 a răspuns:

Cu siguranta