| Gogoși99 a întrebat:

Am luat prima folie de anticoncepționale Microgynon, apoi mi-a venit menstruatia. Totul a fost în regula. Acum 4 zile am început noua folie dar am început-o la ora 12 ziua și eu în mod normal pastila o luam la ora 19:20. Nu știu de ce m-am gândit sa o schimb, dar as vrea sa merg pe vechiul orar. Știu ca atunci cand începi o noua folie nu este nicio problema schimbarea orei dar in cazul meu nu știu. Întrebarea mea este: credeți ca este in regula daca de exemplu de maine o iau la ora 19:20? Menționez ca in aceste 4 zile prietenul meu nu a ejectulat in vagin, stiu ca scade protecția la acele ore, dar fiindca ca nu a ejectulat nu cred ca ar fi vreo problema. Mulțumesc și aștept raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Booobooo941 a răspuns:

Si eu am luat Microgynom. La fel, am schimbat orele (pentru ca uitasem sa iau pastila la ora respectivă.) Nu e nicio problemă, parerea mea, din experiența mea.

| Yvonne1980 a răspuns:

Bună! Vând 30 de cutii Microgynon 21 drajeuri x 21, produse de Bayer, Germania, termen de garanție 2025-2026.
Preț 10 lei/cutia.