| Kitty3D a întrebat:

Luna aceasta am vrut sa imi intarzie putin menstruatia asa ca nu am mai facut acea pauza de 7 zile intre blisterele cu anticonceptionale.
Pe prospect scria ca pot lua si a doua folie completa, dar parca nu as vrea sa ma indop asa cu anticonceptionale. Este vreo problema daca de maine nu voi mai lua pilulele si voi incepe acele 7 zile de pauza? Tin sa mentionez ca din al doilea blister am luat doar 8 pastilute.
Funda pentru cel mai detaliat raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai voie să întrerupi administrarea în "mijlocul" foliei!

Ţi-am EXPLICAT şi la întrebarea anterioară - dar, văd că NU vrei să înţelegi :(
http://www.tpu.ro/......1-de-zile/

Toate cele bune.