| andreeatpu_9367 a întrebat:

am mi-am schimbat programul si stilul de alimentatie si asa am reusit sa slabesc 15 kg. acum ma mentin la greutatea de 58 kg de vreo 6-7 luni. mananc dimineata inainte sa merg la scoala un iaurt mic(140 g) degresat cu, cateva cereale integrale( de obicei fitness), la scoala mananc un sanvish mic( o chifla graham cu telemea, sunca slaba, ou sau chestii de genul+ rosie, castravete ardei.) si pe urma mai mananc la 4 cand vin de la scoala ceva gatit( d obicei fara paine ) si fara prea multe grasimi, fara prajeli... consum peste 2 l de apa pe zi + aprox 1 l ceai negru cu lamaie( cam jumate de lamaie pe zi)
mi s-a intamplat de cateva ori in ultima vreme dimineata cand ma trezesc sa-mi fie fff rau si sa am niste ameteli... daca nu ma asez pe ceva cad jos.
care credeti ca e problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Cred ca a aparut o usoara anemie, inlocuieste apa cu suc de fructe facut la storcator pentru a-ti lua necesarul de vitamine, inrodu in alimentatie si carne de pui, peste, ficat si multe legume. dc nu-ti revii mergi si fa un control

| andreeatpu_9367 explică:

Nu mi-am schimbat regimul brusc. deja este un an. credeti ca mananc suficient?

| andreeatpu_9367 explică:

Da dar eu de un an am acest regim si inca nu mi s-a mai intamplat asta. se intampla acum recent si doar cand ma trezesc devreme. mi-e rau( greata) si ametesc

| ImHereForYou a răspuns:

Poi daca ai trecut asa de repede d la un regim alimentar la o cura drastica.

| Chlo a răspuns:

Incearca dimineata sa mananci un castron cu lapte si niste cereale integrale, apoi pe la 10 sa iei ca gustare un mar sau un fruct care iti place tie, si in pauza mare sau putin mai tarziu sa mananci un iaurt de prefera Sana cu un covrigel. Apoi cand ajungi acasa sa mananci putin si la 6 la fel si apoi sa nu mai mananci deloc si incearca sa mananci putin si des. Si e bun ca bei apa, dar incearca sa faci si niste exercitii, sa te plimbi cu blicicleta la un alergat cu prietenele. Eu cred ca corpul tau inca nu s-a adaptat cum trebuie la regim, sunt pers care tin regim de mia mult timp ca tine si tot li se intampla, pentru ca tatal meu este un exemplu. Eu m-am apucat de curand acusi am 2 luni de cand incerc sa mananc asa si eu ma simt destul de bine, dar sa stii ca mi s-a intamplat si mie de 2 ori cred. Succes in continuare:*