| Cristinuș24 a întrebat:

Am miopie mica si am 16 ani. La ult control oftalmologic mi-a zis ca am 22-23mm tensiune oculara(asta mi-a zis doar un singur doctor). A spus ca nu am glaucom dar voi mai face niste teste. M a sperit putin... glaucoul nu face doar la batranete? Sunt motive de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu sunt motive de îngrijorare.