| Ahhajakaakakkq a întrebat:

Bună.
Am momente când simt ca nu pot respira, parca ma sufoc.
Ce sa fac în acele momente ca să-mi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ieși afară sau sa deschizi geamul. inspiri și expiri profund de mai multe ori.se numește atac de panică, daca e fără motiv sau vreo trauma în trecut cauza poate fi o disfuncție a glandei tiroide.

| tudor12345678903 a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu medicul de familie e posibil sa ai niste probleme destul de grave