| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Am multe zgarieturi de cand eram mica pe picioare cu ce as putea sa imi dua sa dispara :-l sunt multe si arata uratstraight face! mersihappy dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Asa am si eu niste semne, tot ce cand eram mica. Si crede-ma, crema de galbenele nu ajuta sad

Incearca sa mergi la farmacie, poate chiar la Sensiblu si intreaba. Poate e ceva care sa ajute. Si eu cred ca o sa merg sa vad, poate e ceva de la La Roche Posay/Vichy/Avene care sa ajute [ astea-s firme cu adevarat bune si care dau rezultate]

| foxi a răspuns:

Daca sunt cicatrici nu te chinui, cu ele ramai toata viata! eventual se mai estompeaza in timp!

| 009 a răspuns:

Incearca sa te dai cu crema de galbenele de la plafarhappymia mi-a mers
Sper ca te-am ajutat!happy

| NuAmHabar a răspuns:

Daca spui ca sunt de cand erai mai mica inseamna ca sunt cicatrici, deci nu cred ca se vindecasad
Dar te poti duce la un doctor sa fii sigurawinking

| zozolyyop a răspuns:

Miere am o prietena care s-a dat cu miere pe o cicatrice si acum nu mai are nicio zgarietura miere de albine succes big grin