| anedreaeaaa a întrebat:

Cand eram mica aveam tenul alb perfect, dar acum am permanent roseata in obraji si arata forte urat...decat dimineata cand abia m-am trezit nu apare.roseata se intinde pe totobrazul, nu doar pe o parte...de ce e asa si ce pot face sa dispara in afara de fond de ten?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca ai facut cuperoze, este o reactie a vaselor capilare care se dilata si produc aceea roseata pe care ai observat-o in obrajii tai.
Pentru un tratament corespunzator este necesar sa consulti un medic dermatolog.
Pentru a primi trimiterea la specilalist, este necesar sa mergi, initial, la medicul de familiei care are competenta in acest domeniu.
Un gand bun si multa sanatate.